Miejski Klub Sportowy PIAST

Bydgoszcz Camp 2018 - fotorelacja

15-08-2018

Tradycyjnie zapraszamy wszystkich na codzienne relacje z obozu MKS Piast okraszone zdjęciami. Będziemy je dodawać do albumu dostępnego pod adresem

 

https://photos.app.goo.gl/M4wocwHrKUa7nHo69

 

Dzień 1

Obóz Bydgoszcz Camp 2018 otwarty! Po 4 godzinnej podróży dotarliśmy szczęśliwie do celu naszej podróży – Hotelu Zawisza. Po krótkim oczekiwaniu wszyscy zawodnicy zameldowali się w przestronnych 3 osobowych pokojach, zostawiliśmy zawodnikom pełną decyzyjność co do tego kto z kim mieszka. Po obiedzie krótki odpoczynek i pierwszy trening. Do naszej dyspozycji mamy dwa pełnowymiarowe boiska z doskonale przygotowaną naturalną nawierzchnią. Sporą pracę miał nasz prezes, którego zadaniem było napompowanie 40 nowych piłek, które zakupiliśmy specjalnie na obóz. Każda drużyna odbyła 1,5 godzinny trening. Po powrocie i szybkiej toalecie czekała już na nas kolacja. Po posiłku drużyny wraz ze swoimi trenerami udali się na spacer – część zwiedzała trybuny stadionu Zawiszy, część poszła na rekonesans w terenie, nie zabrakło też wyścigu na 400 metrów J. Koniec dnia to wspólne oglądanie superpucharu Europy. Tak minął nam pierwszy dzień, jutro czekają nas kolejne treningi i pierwsze mecze sparingowe.

 

Dzień 2

Pierwszy pełny dzień obozu. Pobudka o 7:20 nie sprawiła (jeszcze) problemów i po smacznym śniadaniu i chwili odpoczynku udaliśmy się na boisko w wiadomym celu. Trening jak zwykle był bardzo intensywny, pogoda w tym roku jak do tej pory wyjątkowo nam sprzyja i trawa była o tej porze zroszona, co ułatwiło operowanie piłką. Po treningu i toalecie przyszedł czas na zdjęcie grupowe które mogą Panstwo oglądać powyżej. Czas na obozie szybko leci i praktycznie nie mamy go zbyt wiele na niepiłkarskie atrakcje. Jedna z grup zdażyła już jednak "rozmienić" swoje kieszonkowe, trenerzy byli wyjatkowo łagodni i pozwolili na zakup drobnych słodyczy. Po obiedzie wszystkie roczniki rozegrały mecze sparingowe z naszymi sądiadami z ośrodka -Borem Regut. Dodatkowo roczniki 2009-8-7 odbyły jeszcze wcześniej normalną jednostkę treningową - nikt nie powiedział że będzie lekko. Dzień zakończył się tak jak wczoraj - wspólnym oglądaniem meczu. Jutro czekają nas kolejne mecze kontrolne ale o tym napiszemy później :)

 

Dzień 3

Dziś wyjątkowo dzień bez fotorelacji - dziś kręciliśmy część materiału do filmu, który niedługo po zakończeniu obozu będą Państwo mogli obejrzeć. Każdy nasz dzień wygląda podobnie – nie przyjechaliśmy na kolonie żeby zwiedzać tylko na obóz żeby trenować. Dziś nasze drużyny 2009 oraz 2007-8 rozegrały kolejne sparingi – przyjechał do nas Włókniarz Toruń. To kolejne cenne doświadczenie w nowym systemie gry (9-tki w 2007-8 oraz 7-ki w 2009) – adaptujemy się do nowej sytuacji. Po kolacji było trochę czasu na wycieczki, wizyty w sklepie lub po prostu odpoczynek i regeneracje. Aklimatyzacja już chyba za nami, widać po zawodnikach że są zmęczeni ale chyba zadowoleni

 

Dzień 4

Dzisiejszy dzień powitał nas pochmurnym niebem, po śniadaniu udaliśmy się jak co dzień na trening. Po kilku minutach mieliśmy dość mocny prysznic którego nikt się nie spodziewał – zawodnicy są jednak tak nastawieni na piłkę że nikomu nie przeszkadzał chwilowy deszcz – nikt nie przerwał treningu mimo braku ortalionów.  Najstarsze roczniki rozegrały wewnętrzny sparing – pierwotnie 2006 miało zaplanowaną grę z Zawiszą Bydgoszcz, niestety przeciwnicy w ostatniej chwili odwołali mecz. Po południu kolejne treningi, turniej turbokozaka w grupie 2009b oraz mecz sparingowy rocznika 2008. Wieczorem trenerzy zorganizowali czas swoim zawodnikom – siatkonoga, turbokozak, spacer. I tak minął nam kolejny, czwarty dzień obozu.

 

Dzień 5

Dziś prawie wszyscy trenerzy przed obiadem dali wolne swoim zawodnikom – a skoro wolne to wycieczka J Udaliśmy się na zwiedzanie miasta w którym jesteśmy, a konkretnie odwiedziliśmy Stary Rynek. Niestety obecnie jest on w remoncie, ale to nie przeszkodziło żeby miło spędzić czas – Były lody, lemoniada i zabawa przy mgiełce wodnej, która przy dzisiejszej słonecznej pogodzie była wspaniałym prezentem. Zawodnicy grupy 2009a w komplecie zdecydowali się na udział we Mszy Świętej i chyba zapamiętają to na długo – na koniec Ksiądz zaprosił wszystkich piłkarzy na ołtarz aby powiedzieli wszystkim co trenują, skąd przyjechali – Antek miał zatem okazję stanąć na miejscu proboszcza i zaprezentować nasz klub. Jako że do centrum miasta mamy około 3km skorzystaliśmy z transportu miejskiego – ciekawostką było że jedna z grup miała okazję podróżować zabytkowym Autosanem z 1996r. Po obiedzie rozegraliśmy trójmecz z Borem Regut – tym razem to nasze drużyny mogły się cieszyć ze zwycięstw. Tak minął nam kolejny dzień naszego obozu.

 

Dzień 6

Dziś wszystkie drużyny przed południem miały trening, ale nie na boisku. Odwiedziliśmy dziś park trampolin, gdzie każdy miał prawie 1,5h zabawy. Taki trening był z pewnością miłą odskocznią od tradycyjnych zajęć piłkarskich. Po południu wszyscy zameldowali się już jednak w korkach. Część drużyny 2009a rozegrała sparing wewnętrzny z rocznikiem 2008, natomiast druga część zagrała z grupą 2009b. Jako że obóz pomału dobiega końca a zawodnicy nie mieli zbyt wielu okazji aby opróżnić swoje portfele z kieszonkowego trenerzy dali się namówić na wizytę w sklepie. Jutro ostatni dzień z treningami więc zapewne nikt nie będzie miał już taryfy ulgowej i wykorzystamy ten czas wyłącznie na sport.

Dzień 7

Nasz obóz pomału dobiega końca. Dziś trenowaliśmy i graliśmy ostatni raz. Nasza najstarsza drużyna rano miała czas wolny na mieście a po południu rozegrała sparing z rówieśnikami z Gwiazdy Bydgoszcz. Najmłodszy rocznik miał możliwość odbycia zajęć na głównej płycie stadionu, który nie tak dawno gościł zawodników ekstraklasy. Część grupy 2009a wzmocniona trzema zawodnikami 2008 rozegrała sparing z Zawiszą Bydgoszcz 08/09, druga część miała turniej holenderski. Pozostałe drużyny trenowały. Za nami bardzo dobry sportowy czas, odbyliśmy kilkadziesiąt godzin treningów, prawie 20 sparingów. Pogoda w tym roku była idealna. Mamy nadzieję że zawodnicy wrócą do domów uśmiechnięci, a to co wypracowaliśmy na tym obozie zaprocentuje w rozgrywkach ligowych.

Mecze I drużyny

Ostatnio rozegrany

MKS Piast
UMKS II Piaseczno
2 : 2
godz. 17:00 19.04.2019

Najbliższe spotkania

AP Żyrardów
MKS Piast
- : -
godz. 16:00 27.04.2019

Facebook

Kanał YouTube

Partnerzy