Relacja (grupa 2007A): MKS Piast - AP Żyrardów (2:8)

22-04-2018

ROZWALCOWANI…..

Niniejszym nowy sezon ligowy możemy uznać za rozpoczęty.

Tytuł podsumowania pierwszego meczu w zasadzie mógłby zastąpić wstęp rozwiniecie i zakończenie.

Patrząc na przebieg i wynik meczu (2:8)  można było sobie przypomnieć stare „dobre „ czasy naszej drużyny  Narodowej, która chciała wygrywać bez walki „na stojąco”.

W sobotę przeciwnik może nie był piłkarsko lepszy ale był zdecydowanie bardziej zdeterminowany, zorganizowany  i zmobilizowany  do walki i chęci zwycięstwa.

Po za kilkoma zrywami w 3 i 4 „kwarcie” - za co należy pochwalić chłopaków – w zasadzie przespaliśmy całe spotkanie. Pozytywne jest to że mimo miażdżącego negatywnego wyniku staraliśmy się do końca w końcówce powalczyć i z godnością przyjąć gorycz przegranej.

Patrząc na wynik ( 0:31 ) równoległego spotkania w naszej grupie widać że nie tylko my mieliśmy trudny start w nowy sezon….

Było minęło, nie ma co dzielić włosa na czworo tylko należy patrzeć z optymizmem w przyszłość, przecież chcemy i umiemy kopać piłkę czyż nie !!.

Zadaniem trenera jest teraz wyciągnąć odpowiednie wnioski i przygotować chłopaków na kolejny być może trudniejszy mecz. A naszym – rodziców – zadaniem jest ich wspierać i zmotywować  do lepszej gry.

Miejmy nadzieję że w najbliższym meczu z ŁKS Chlebnia pola nie oddamy a trybuny będą żywe i GŁOŚNE jak nigdy dotąd :)

(zachęcamy rodziców do wspierania i kibicowania podczas najbliższych spotkań zgodnie z hasłem przewodnim naszej pierwszej drużyny #dobojuPiast!! )

(relacja napisana przez rodziców zawodników rocznika 2007 gr A)

galeria zdjęć: http://mkspiast.pl/gallery/40