Głuchołazy 2017

27-08-2017

Zapraszamy do codzienych relacji z obozu MKS Piast w Głuchołazach!

27.08 (niedziela)

Dziś pierwszy prawdziwy dzień obozu sportowego! Wszystkie drużyny odbyły dwie pełne jednostki treningowe a pomiędzy nimi zawodnicy korzystali z odnowy biologicznej w postaci basenu. Wydawało się że taka dawka sportu skutecznie obniży poziom energi u naszych chłopców ale to było błędne założenie :) Atrakcje na terenie ośrodka (kilka boisk do piłki, siatkówki, plac zabaw) powodują że pokoje o 21:30 świecą pustkami :). Jutro kolejny dzień na sportowo a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z dzisiejszych treningów :)

28.08 (poniedziałek)

Kolejny dzień naszego obozu upłynął znów na sportowo. Poranny i popołudniowy trening przebiegł zgodnie z planem - młodsi zawodnicy ćwiczyli pod okiem trenera Mateusza i Darka, natomiast starsze roczniki pracowały w pocie czoła z trenerami Zbyszkiem i Marcinem. Prezes dzielnie wspierał kadrę trenerską :)

Wieczorem rozpoczęły się nasze obozowe turnieje. Grupa 2007A rywalizowała w konkursie "kozaki z Piastowa", natomiast roczniki 2005/6 mierzyły się ze sobą w grze FIFA 17 na Xbox. Z tego ostatniego zwycięsko wyszedł Kuba Zagrajek, który w finale pokonał innego Kubę - Mielcarza. Po takiej dawce sportu nasi piłkarze nie mieli już siły rozrabiać i grzecznie poszli spać :). W naszej galerii kolejne zdjęcia z Głuchołaz!

29.08 (wtorek)

Trzeci dzien obozu pomału dobiega końca. Dziś odbył się tylo jeden trening, a to dlatego że po obiedzie wszystkie grupy wyruszyły na pieszą wycieczkę na najwyższy szczyt Gór Opawskich - Biskupią Kopę (890 m n.p.m.). Wędrówka na górę zajęła nam około 2,5h, po drodze zbieraliśmy "cenne" minerały (tak powiedział przewodnik :) - Kalcyt i łupek. Chyba niektórzy pomysleli że to okazja do dobrego zarobku - trenerzy musieli ostudzić zapędy niektórych "kamieniarzy" bo byśmy zabrali do ośrodka pół góry :). Po osiągnięciu celu naszej wędrówki chwila odpoczynku i skierowaliśmy się w kierunku czeskiego miasta Zlate Hory a następnie autokarem do naszej bazy. Oczywiście po drodze obowiązkowy punkt - sklep z czeskimi smakołykami - nie odpuścił go chyba nikt :) Kadra pełniła rolę kalkulatorów - "Trenerze a ile to 15 koron?". Gdy już wszyscy zrobili zakupy wróciliśmy do Banderozy gdzie czekała już smaczn kolacja. Nasze nadzieje, że po takiej dawce wysiłku wszyscy szybko pójdą spać zostały rozwiane błyskawicznie - jest 21:34 a przed naszym pawilonem ruch jak w ulu :) Jutro nasze drużyny grają mecze sparingowe z Falubazem Zielona Góra - zobaczymy w jakiej formie są nasi piłkarze :)

30.08 (środa)

Kolejny dzień za nami. Dziś po kilku dniach intensywnych treningów przyszedł czas na to, co tygryski lubią najbardziej czyli GIERA :) Rano grupy 2006 oraz 2007A rozegrały sparingi z zielonogórskim Falubazem.  Starsi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali, natomiast młodsi okazali się lepsi od swoich zielonych rówieśników. W tym samym czasie najstarsza grupa 2005 rozgrywała intensywny turniej metodą holenderską, natomiast 2007BC wewnętrzny turniej na małe bramki.  Przed obiadem poszliśmy jeszcze do parku zdrojowego, gdzie główną atrakcją było moczenie nóg, rąk i … głów w leczniczej wodzie a potem pyszne lody. Po obiedzie część zawodników skorzystało z jednej z ostatnich możliwości kąpieli w otwartym basenie. Potem odbyły się kolejne mecze sparingowe z „myszką miki” (Drużyna Falubaz ma herb z tą bajkową postacią).  – znów ze zmiennym szczęściem. Po kolacji młodsze roczniki poszły szukać złota i to dosłownie – odbyły się warsztaty w płukaniu tego cennego kruszca. W tym czasie starsza grupa brała udział w „kozakach z Piastowa” – w roczniku 2005 wygrał Michał Orzechowski, natomiast w 2006 Adam Waczyński. Litrowa nagroda czarnego gazowanego płynu na pewno była dla naszych piłkarzy bardzo miła :) Przed snem była długo wyczekiwana możliwość zjedzenia pizzy – piece w pizzerii na terenie ośrodka działały pełną parą ale dały radę :) Przed nami dwa dni treningów i powrót do rzeczywistości J

31.08  (czwartek)

Kolejny słoneczny dzień dzięki czemu mogliśmy w pełni wykorzystać możliwość treningu. Rano trenowały starsze roczniki oraz grupa 2007BC natomiast grupa B grała sparing ze Słowikami z Olkusza. Po południu ostatnia kąpiel w basenie a wieczorem wizyta 2007 w grocie solnej oraz płukanie złota dla 2005 i 2006. Później dokończyliśmy turniej kozaki z Piastowa dla grup 2007 - wygrał Janek Staśkiewicz który tym samym zapewnił sobie udział w wielkim finale.

1.09 (piątek)

Dziś nastała meteorologiczna jesień i nagle temperatura spadła o 15 stopni. Do tego przez niemal cały dzień padał deszcz. Jeśli ktoś myślał że to była przeszkoda w doskonaleniu umiejętności sportowych to jest w błędzie! Wszystkie drużyny były dziś na boisku - 2006 miało trening na pięknej murawie stadionu w Głuchołazach, natomiast rocznik 2005 oraz połączone siły roczników 2007A i B zagrały dwa sparingi ze Spartą Łódź. Mimo fatalnej pogody zawodnicy byli w świetnych humorach. Tym samym zakończyliśmy sportową część obozu - wieczorem odbyły się quizzy na różne tematy (MKS Piast, piłka nożna, geografia, matematyka i... clash royale :). Teraz wszyscy czekają na mecz Dania - Polska. Już jutro Wasi chłopcy znów będą z Wami!

link do galerii https://goo.gl/photos/Kf74g1kfFaNePo5b6

KS Raszyn